Menu Close

Projekt pt. “Ślub Obojga Narodów” finansowany jest z Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Projekt pt. “Ślub Obojga Narodów” finansowany jest z Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Dzień 1.
Długo oczekiwane spotkanie się odbyło.
29 maja nasza grupa uczni 6L i 8L klasy wraz z paniami rozpoczęła udział we wspólnych zajęciach, które będą przechodziły w Krakowie i Kalwarii Zebrzydowskiej. Ileż ciekawego i zachwycającego już udało się nam tu zobaczyć! Pierwszego dnia po zapoznaniu się między sobą ruszyliśmy na zwiedzanie Krakowa. 👸🫅🏻 Mieliśmy warsztaty tańców, po ukończeniu których zatańczyliśmy na placu wspólny polonez i klumpakojis. 💃🕺🏽
Dzień 2.
30 maja od rana mieliśmy intensywne zajęcia. Najpierw mieliśmy spotkanie z władzą miast Krakowa, zwiedzanie Wawelu, 🏰 a później spacer po mieście z przewodnikiem, która opowiedziała wiele ciekawych i zachwycających szczegółów ze wspólnej historii polsko-litewskiej. 🇱🇹🇵🇱 Udało się nawet wspiąć na wieżę i dotknąć ten słynny dzwon “Zygmunt”🔔. Wieczorem odbyły się wspólne gry i zabawy.
Czekamy z niecierpliwością na następny dzień.
Teresa Januszkiewicz i Swietłana Liutkiewicz
Skip to content