Projekt pt. “Ślub Obojga Narodów” finansowany jest z Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Dzień 3

Dzisiaj nasz dzień się rozpoczął od przedstawienia tradycji weselnych w naszych krajach. Uczniowie nawzajem się podzielili ciekawostkami, co dotyczy ślubu i wesela. 👰
Następnie odbyła się gra terenowa, w czasie której mieszane pary i drużyny szukały na terenie 🌳🌲 ukryte pytania o ślubie Królowej Polski Jadwigi 👸 i Wielkiego Książę Litwy Władysława Jagiełło 🫅🏻.
Jednym z najciekawszych momentów dzisiejszego dnia była wesoła gra, przedstawiająca Bitwę pod Grunwaldem ⚔️. Uczniowie podzieli się na rycerzy wojska polsko-litewskiego i ich przeciwników Krzyżaków. Zamiast mieczy używali balonów napełnionych wodą. 🎈💧 Ale się działo!!! Krzyżacy zostali pokonani.
Ostatnim, ale nie mniej ciekawym zajęciem będzie tworzenie strojów weselnych do jutrzejszej inscenizacji ślubu i uczty weselnej. 👗🤵🏽

Teresa Januszkiewicz i Swietłana Liutkiewicz