Menu Close

DALYVAUJAME TRANSPARENCY INTERNATIONAL LIETUVOS SKYRIAUS SU EDU VILNIUS DALYVAUJAMOJO BIUDŽETO PROJEKTO VYKDYME

DALYVAUJAME TRANSPARENCY INTERNATIONAL LIETUVOS SKYRIAUS SU EDU VILNIUS DALYVAUJAMOJO BIUDŽETO PROJEKTO VYKDYME

Projektas
Dalyvaujamasis biudžetas – tai būdas, kai kartu su moksleiviais sprendžiama dėl mokyklos biudžeto lėšų panaudojimo. Šios iniciatyvos pagrindinis tikslas – įtraukti moksleivius į viešųjų sprendimų priėmimą mokykloje, taip skatinant pilietinį aktyvumą, domėjimąsi skaidria ir sąžininga sprendimų priėmimo kultūra. Šiame projekte dalyvaujame antrus metus iš eilės, praėjusiais metais mokiniai nusprendė įsigyti ergonomines kėdes chemijos kabinete.

Pirmajame etape mokiniai surašė savo idėjas, pasiūlymus, ką norėtų matyti mokykloje, kad čia būtų dar jaukiau ir patogiau. Kitas žingsnis buvo mokinių ir konsultacinės grupės susitikimas. Toliau laukia mokinių „idėjos formos“ pildymas, pristatymas ir balsavimas.

Dalyvaujamasis biudžetas

Lapkričio 20 d. mūsų mokykloje po 2 ir 3 pamokos pertraukų metu vyko balsavimas dėl dalyvaujamojo biudžeto idėjų. Buvo 10 idėjų, iš kurių 3 surinko daugiausiai balsų. MA kabinetas – 47 balsai, Sporto inventoriaus atnaujinimas – 56 balsai, Sportinių persirengimo kambarių atnaujinimas – 58 balsai. Laimėjo Milanos ir Veros idėja “Sportinių persirengimo kambarių atnaujinimas”. Sveikiname Milaną ir Verą! 👏👏👏

Mokinių atstovybė

Skip to content