Menu Close

Vokiečių kalbos būrelis

Vilniaus Lazdynų mokykloje veikia vokiečių kalbos būrelis, kurį lanko 1-4 ir 5-10 klasių mokiniai. Pradinių klasių mokiniai mokosi pagal Goethe‘s instituto projektą „Vokiečių kalba su kiškiu Hansu“. Tai yra motyvuojanti mokymo programa vaikams. Mokiniai žaidžia, dainuoja, šoka, piešia, spalvina, daro darbelius, mokosi skaityti ir rašyti, tarti žodžius. Kiškutis Hansas dalyvauja visose veiklose ir stengiasi, kad vaikams būtų smagu mokytis.
Vyresnieji mokiniai užsiėmimų metu atlieka įvairias kūrybines užduotis, dalyvauja viktorinose, konkursuose, sprendžia įvairius kryžiažodžius, dainuoja, klausosi įvairių vaizdo ir garso įrašų, kuria trumpus dialogus poromis arba grupėse.
Priežastys mokytis vokiečių kalbos:
Verslas: Bendraujant vokiečių kalba su verslo partneriais iš vokiškai kalbančių šalių, sukuriami geresni verslo santykiai, atsiranda daugiau galimybių efektyviam bendravimui, o tuo pačiu ir verslo sėkmei.
Tarptautinė karjera: Turėdami vokiečių kalbos žinių, galima pagerinti profesines galimybes įsidarbinti vokiečių kompanijose tiek savo šalyje, tiek kitose valstybėse.
Turizmas ir viešbučių verslas: Turistai iš vokiškai kalbančių šalių keliauja daug, taip pat ir į tolimus kraštus. Jie mielai naudojasi vokiškai kalbančio personalo ir vokiškai kalbančių gidų paslaugomis.
Mokslas ir moksliniai tyrimai: Vokiečių kalba – antroji pagal svarbą kalba, vartojama mokslo srityje. Užimdama trečią vietą pasaulyje pagal indėlį į mokslinius tyrimus ir technologijų plėtrą, Vokietija skiria mokslinių tyrimų stipendijas užsienio mokslininkams.
Komunikacija: Nemažai svarbių tinklalapių yra sukurta vokiečių kalba. Pagal naujai išleidžiamų knygų skaičių Vokietija užima 6 vietą pasaulyje tarp 87 šalių.
Galimybės studijuoti ir dirbti Vokietijoje: Vokietija skiria daug stipendijų studijoms Vokietijoje. Mainų programos: Vokietija yra sudariusi sutartis su įvairiomis pasaulio šalimis dėl moksleivių ir studentų mainų programų.
Vokiečių kalbos mokytoja Irina Kočinienė
Skip to content