Vasarai artėjant

Birželio 20 dieną prasidėjo kultūrinė pažintinė veikla.
6 d klasės mokiniai su tėveliais džiaugėsi buvimu kartu boulingo klube: žaidė, kalbėjo, juokavo, valgė picą.
Vėliau kartu su 5 d klasės mokiniais šeštokai lankėsi kino teatre, vyko į Trakus, mokėsi dirbti labai svarbų archeologų darbą, Mineralų muziejuje nagrinėjo mineralus. Kiekviena išvyka vaikus žavėjo, jie sužinojo nemažai naujų dalykų.
Mokiniams ir jų tėveliams nepaprastai patiko Mineralų muziejuje esantys mineralai, brangakmenių kolekcijos, juvelyriniai dirbiniai iš rubino, smaragdo, kalnų krištolo, malachito. Vaikai turėjo galimybę rankose laikyti vieną iš dviejų nukritusių Lietuvoje meteoritų.
Edukacijoje „Archeologas vienai dienai“ mokiniai sužinojo apie paslaptingą archeologo profesiją, patys su archeologų įrankiais ieškojo įvairių senovinių daiktų liekanų, iš šukių bandė atkurti puodą. Berniukai džiaugėsi galėdami laikyti rankose XII amžiaus kalaviją, kurio ilgis – beveik metras, o geležtės plotis – keturi centimetrai. Šį kalaviją Lietuvos nacionaliniame muziejuje vykstančiai vieno eksponato parodai „Kuršio kalavijas: atgimęs baltų genties ginklas“ atkūrė ginkladirbystės meistrai. Niekur kitur to neišmėginsi ir nepamatysi. Nepaprasta patirtis.
Važiuodami traukiniu į Trakus vaikai dar kartą įsitikino, kokia graži mūsų Lietuva, pasidžiaugė didinga gražuole Trakų pilimi, apžiūrėjo trilangius karaimų namus. Mažieji keliautojai ragavo kibinų. Jie sužinojo, kad karaimai kibinus į Lietuvą atvežė dar XIV a.
Daug gražių ir linksmų akimirkų buvo. Visko neišpasakosi. Linkime geros vasaros ir daug įspūdingų kelionių.
6 d klasės vadovė Rita Karnuševičienė