Švenčiame Užgavėnes

Vasario 21 dieną, antradienį, Lietuvoje švenčiamos Užgavėnės. Tai labai sena žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą. Pagrindiniai šventės simboliai – persirengėliai su kaukėmis, blynai, Lašininio ir Kanapinio kova, Morės deginimas.
1-7 d klasių mokiniai Užgavėnes šventė Onuškyje. Mokinius pasitiko velnio žmona. Su ja vaikai šoko, žaidė lietuvių liaudies žaidimus, garsiai trepsėdami stengėsi pabudinti žemę iš miego. Velnio žmona papasakojo, kad jei per Užgavėnes gerai ir sočiai valgysi, būsi sotus ir stiprus visus metus. O papasakojusi vaišino skaniausiais blynais: ir mieliniais, ir bulviniais, ir čirviniais.
Buvo labai smagu. Vaikai tikisi, kad žiemą išvarė, greitai Lietuvoje sužydės pavasaris.
lietuvių kalbos mokytoja Rita Karnuševičienė