Menu Close

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023 „Bon pierwszaka”

Wyprawka dla pierwszoklasisty w ramach tradycyjnego “Bonu Pierwszaka”
Projekt „Bon Pierwszaka” – Litwa dofinansowano przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. świętego Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki. Projekt „Bon Pierwszaka” – Litwa jest realizowany przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie” im. Jana Olszewskiego.
Wyprawka pierwszoklasisty to dylemat wielu rodziców. Już w sierpniu martwią się, jak przygotować dziecko do szkoły i co kupić? Każda wizyta w sklepie jest uciążliwa. Jakie zeszyty do 1 klasy wybrać, ile ołówków, ile długopisów, jakie kredki, jaki plecak? Mnóstwo pytań i ilość tych pytań coraz się powiększa.
Od wielu lat i w tym roku również w ramach tradycyjnego “Bonu Pierwszaka” pierwszoklasiści klas polskich na Litwie otrzymali wyprawkę.
1 września, w Wileńskiej Szkole Lazdynai również uroczyście były wręczone plecaki z wszystkimi dodatkami dla dzieci polskiej klasy pierwszej. To ogromna pomoc i rozwiązanie kłopotów, związanych z przygotowaniem dziecka do szkoły.
Szkoła Lazdynai, rodzice oraz uczniowie 1 L klasy składają gorące i serdeczne podziękowania za bezgraniczną, niezwykle dużą pomoc. Bon pierwszaka składa się z dwóch części
– przed 1 września pierwszoklasiści otrzymali wyprawki, czyli plecaki z pełnym wyposażeniem,
przyborami szkolnymi, a następnie jednorazowe stypendia w wysokości 500 zł. Pieniężną
część bonu rodzice wydadzą na potrzeby edukacyjne dzieci.
W imieniu całej społeczności Wileńskiej Szkoły Lazdynai serdecznie
dziękujemy Kancelarii Premiera RP oraz Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”.

 

Skip to content