Menu Close

  Nauja Žalioji edukacinė erdvė „Žiemos sodas“ Vilniaus Lazdynų mokykloje

Nauja Žalioji edukacinė erdvė „Žiemos sodas“ Vilniaus Lazdynų mokykloje

 

Vilniaus Lazdynų mokykla vykdo visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Mes – gamtos dalis“, finansuojamą Vilniaus miesto savivaldybės. Projekto tikslas – ugdyti visuomenės ekologinę savimonę ir gamtamokslinę kompetenciją, tobulinti aplinkosauginę komunikaciją, organizuoti edukacines žalias zonas, skleisti visuomenei informaciją apie aplinkos apsaugą ir darnųjį vystymąsi.

Todėl  mokykla pradėjo naujos žalios edukacinės erdvės „Žiemos sodas“ įkūrimą. Projekto metu buvo įsigyti nauji augalai, tokie kaip smulkialapiai fikusai, Benjamino fikusas, Vakarinės tujos, Smaragdinė tuja, Pražangialapė viksvuolė, fikusas bonsas, Aukštoji araukarija, hortenzijos. Mokyklos bendruomenė labai aktyviai įsitraukė į naujos edukacinės zonos kūrimą.

Žiemos sodas – edukacinė žalioji erdvė, kuri atsirado mokyklos balkone. Erdvė bus naudojama įvairioms netradicinėms pamokoms („klasė be sienų“) organizuoti. Erdve galės naudotis įvairių dalykų mokytojai skirtingo mokinių amžiaus pamokoms organizuoti. Jau dabar mokiniams buvo organizuotos pamokos „kitaip“, kurių metu moksleiviai internetiniuose šaltiniuose turėjo susirasti informacijos apie sodinamus augalus, aprašė jų priežiūros strategiją, išvertė augalų pavadinimus į tris kalbas (mokykloje mokosi trijų kalbų – lietuvių, rusų, lenkų – mokiniai), pagamino informacines lenteles, juos įlaminavo ir įsmeigė į atitinkamo augalo vazoną. Džiaugiamės projekto rezultatais.

 

Skip to content