LMS

Aš, Milana Beliavskaja, Vilniaus Lazdynų mokyklos 7b klasės mokinė, dalyvavau Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) pavasario forume 2023. LMS pavasario forumas 2023 vyko šių metų balandžio 14-16 dienomis. Trumpai apie tai kas vyko.
XXXVI Asamblėjos metu, pagal naujuosius organizacijos įstatus buvo renkamas organizacijos prezidentas, valdybos nariai bei revizija. Iš visos Lietuvos atvykę moksleiviai rinkosi MRU auditorijoje. Visų pirma, vyko visų dalyvių prisistatymas. Kiekvienas ten buvęs mokinys pristatė save ir mokyklą, kurią atstovavo. Taip pat prisistatė kandidatai į Valdybą ir Reviziją, jų buvo po penkis, kiekvienas išsakė savo poziciją. Kad dalyviai šiek tiek atsipalaiduotų, pakviesti svečiai, Lietuvos muzikos atstovai, pasakojo apie savo gyvenimo kelia, su kokias sunkumais susidūrė, kaip juos įveikė, kaip sugebėjo „nesužvaigždėti“. Šiek tiek pailsėjus, prasidėjo kandidatų į valdybos narius bei reviziją debatai. Jie vyko iki pat vakaro.
Kitą dieną debatai tęsėsi, prie jų prisidėjo ir du kandidatai į LMS Prezidentus. Debatų metu kiekvienas kandidatas atsakinėjo į jam užduodamus klausymus, pristatė savo viziją ir naują žvilgsnį į LMS ateitį. Tarp debatų, kad visi galėtų šiek tiek pailsėti, vyko paskaita apie pavojus slypinčius internete, kaip viskas veikia siunčiant failus ir t.t. . Šeštadienio vakarą, po ilgų debatų ir balsavimo buvo išrinkti nauji nariai, ir LMS prezidentas, juo tapo Jonas Trumpa.
Kiekvieną vakarą po paskaitų ir debatų vyko refleksija ir socializacija. Jos metu kūrėm dainas, dainavom, vyko diskoteka, šokom, žaidėm stalo žaidimus. Atsisveikindami kalbas pasakė buvusi LMS prezidentė bei naujai išrinktas prezidentas, visi draugiškai sudainavom himną ir atsisveikinom iki kito karto.
MA narė Milana Beliavskaja