Kółko informatyczne

Dziś, podczas kółka informatycznego uczniowie klas 3 i 4 poznali tajemnice programu “Scratch”.
Scratch-to edukacyjny język obiektowy, stworzony do nauki programowania. Pozwala na tworzenie interaktywnych historii, animacji, muzyki oraz gier. Programowanie odbywa się za pomocą ,,puzzli”, które można łączyć i układać w wybranej przez siebie kolejności.
Celem kółka informatycznego jest sprzyjanie ogólnemu wykształceniu oraz rozwojowi osobowości ucznia, kształtowanie umiejętności samodzielnego myślenia, wyciągania logicznych wniosków oraz rozwiązywania postawionych problemów. Realizacja przedstawionego programu ma na celu ujawnianie zainteresowań i kształtowanie uzdolnień uczniów w dziedzinie informatyki.
Jowita Kazakiewicz