„Erasmus+” projektas „Sukurk idėją dėžutėje!

„Erasmus+” projektas „Sukurk idėją dėžutėje! Metodologinių STEAM įrankių rinkinys mokykloms” („Think Inside the Box! A methodological STEAM toolkit for schools”)

Džiaugiamės, kad mūsų mokykloje kovo-gegužės mėnesiais buvo vykdomas „Erasmus+“ projektas „Sukurk įdėją dėžutėje!  Metodologinių STEAM įrankių rinkinys mokykloms”. Projektas vykdomas pagal metodiką, kurią bendrai parengė projekto partneriai VšĮ „Robotikos mokykla“, VGTU inžinerijos licėjus ir Panevėžio STEAM centras. Vilniaus Lazdynų mokykloje projekte dalyvavo 5a, 5l klasių moksleiviai. Mokiniai, pasidalinę į grupes, diskutavo apie daiktų atsiradimą ir jų tobulinimą, nagrinėjo mechaninės energijos rūšių virsmus tyrinėdami teniso kamuoliuko riedėjimo greičio priklausomybę nuo kartoninio lovelio pasvirimo kampo, susipažino ir programavo mikrokompiuterius „BBC Micro:bit“,  Kūrybinėse „FabLab“ dirbtuvėse naudojant CO2 lazerį iš kartono lakštų mokėsi pjaustyti ir konstruoti dėžutes. Naudodamiesi 3D spausdintuvu ir jo pagalba atspausdintais varžtais projektavo ir pagamino lėčiausiai riedančio kamuoliuko sistemą dėžutėje. Nusileidimo takelių tvirtinimui mokiniai naudojo 3D spausdintus varžtus ir dantų krapštukus. Geriausias pasiektas rezultatas – 22 sekundės! Didžiuojamės, kad visoms grupėms pavyko pasiekti projekto tikslą — ribotoje erdvėje sukurti kuo ilgiau riedančio kamuoliuko sistemą.

Mokykloje projektą koordinavo

ir vykdė technologijų mokytojai