Kovas – pavasario mėnuo, kai minima pasaulinė Žemės bei pasaulinė vandens diena. Šių dienų tikslas skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir Žemę, suvokti jų didžiulę svarbą bei atkreipti dėmesį, kaip elgiamės su savo planeta. Žinome, kad vanduo vertingiausia gamtos dovana, o žmonėms ir gyvūnams jis yra maisto, švaros, sveikatos ir energijos šaltinis.
Ankstyvą bei saulėtą kovo 22 rytą 1d, 2d, 3d, 5d ir 6d klasių mokiniai šias dienas minėjo šiek tiek kitaip – aplankė Trakų raj. esantį Žuklijų kaimą. Etnografinėje sodyboje prie duonkepio pečiaus, vaikai, savo rankelėmis, gamino duonos kepalėlius. Žinoma, kad mūsų protėviams duona turėjo didelę reikšmę, kadangi ją pelnė sunkiai ir vargingai, todėl labai brangino, supo pagarba, kūrė apie ją pasakas.
Kol duona kepė, sodybos šeimininkė supažindino su grūdinėmis kultūromis, pasakojo, kaip paruošiama žemė sėjai, demonstravo kaip sėjami, pjaunami bei malami grūdai. Vaikai patys pabandė ne tik užsidėti pintinę bei taisyklingai sėti grūdus, bet ir malė senovinėmis, akmeninėmis girnomis. Labai džiugu, kad „kitokios pamokos“ už mokyklos ribų skatina mokinių motyvaciją, suteikia daug gerų emocijų, ugdo pasitikėjimą savimi bei bendradarbiavimą su kitais.
Pradinių klasių bei gamtos mokytoja E.Bartusevičienė