„ATRADIMAI GAMTOJE: MOKSLAS IR MENAS 2023“

RESPUBLIKINĖ UGDYMO ĮSTAIGŲ
MOKSLINĖ – METODINĖ KONFERENCIJA
„ATRADIMAI GAMTOJE: MOKSLAS IR MENAS 2023“
Lapkričio 8 d. Vilniaus Lazdynų mokykloje buvo organizuojama respublikinė mokslinė – metodinė konferencija ,,Atradimai gamtoje: mokslas ir menas 2023“. Konferencija organizuojama įgyvendinant visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Mes – gamtos dalis“, kuris finansuojamas iš Vilniaus miesto savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo 2023 metų specialiosios programos lėšų.
Konferencijos tikslas – pasidalinti gerąja pedagogų darbo patirtimi padedant mokiniui ugdytis įvairias jam ir visuomenei svarbias kompetencijas. Konferencijos uždaviniai – aptarti mokinių aplinkos tiriamojo darbo gebėjimų bei gamtamokslinės kompetencijos ugdymo(si) būdų įvairovę; nagrinėti efektyviausių metodų taikymą ugdymo procese, skatinant visuomenę domėtis aplinkos būkle ir jos apsaugos problemomis; pasidalinti mokyklos teritorijos pritaikymo ugdymui(si) patirtimi ir skatinti pedagogus bendradarbiauti kūrybiškai organizuojant edukacinę veiklą mokyklos ir mikrorajono aplinkoje.
Konferencijos teminės kryptys:
• dialogiškas ir tyrinėjantis ugdymasis (mokymasis) mokykloje;
• mokymasis tyrinėjant aplinką, eksperimentuojant, atrandant ir išrandant, kuriant, bendraujant;
• mokyklos aplinka – ugdymosi erdvė;
• pedagoginiai atradimai: sėkmingos mokymo patirtys, siekiant ugdyti jaunojo tyrėjo kompetencijas (ugdymo formos, metodai, pasiekimai);
• mokinio skirtybių suvokimas, atpažinimas ir panaudojimas siekiant ugdyti jaunąjį tyrėją: ugdymo individualizavimas ir diferencijavimas, praktinės veiklos ir jų refleksija, pažangos įsivertinimas ir vertinimas;
• jaunojo tyrėjo ugdymui(si) palankių aplinkų kūrimo ir tobulinimo patirtis, pamokos už tradicinės klasės ribų;
• skirtingų dalykų mokymas pamokos kultūrai puoselėti: kaip įtraukti mokinį į aktyvią tiriamąją ir kūrybinę veiklą.
Konferencijoje dalyvauti užsiregistravo ne tik mūsų mokyklos mokytojai su įvairiais teminiais ir tiriamaisiais darbais, bet ir svečiai iš Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono ugdymo įstaigų.
Konferencijos sveikinimo žodžius tarė Lazdynų mokyklos direktorė Marija Klimaševska, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos, Miesto tvarkymo ir Aplinkos apsaugos skyriaus, Aplinkos apsaugos programų ir želdinių tvarkymo poskyrio ekologė doc. dr. Ona Motiejūnaitė, kuri įteikė mokyklos administracijai ir mokytojoms padėkos raštus už tvarios ir darnios aplinkos kūrimą Vilniaus Lazdynų mokykloje.
Konferencijoje buvo skaityti įdomūs ir aktualūs pranešimai: „Žaliosios edukacinės erdvės“, „Vaikų kūrybiškumo šaltinis – gamta“, „Gamtos tyrinėjimas pagal specialiųjų poreikių turinčių vaikų galimybes“, „Akustinio triukšmo dinamika Vilniaus Lazdynų mokyklos patalpose“, „Kūrybinės ir nestandartinės užduotys mokant biologijos“, „Edukacinės zonos Vilniaus Lazdynų mokykloje – gerosios patirties sklaida“, „Fibonačio skaičių seka gamtoje“, „Ekologija debesų kompiuterijoje“, „Atradimai gamtoje – žaliojo Vilniaus pažinimas – fotografijos konkurso apžvalga“.
Konferencijos metu vyko metodinės knygelės ,,Tiriamoji veikla gamtamoksliniame ugdyme 2023“ pristatymas. Apibendrinant konferenciją diskusijoje prie apvalaus stalo, pedagogai galėjo pasidalinti gerąja patirtimi, užmegzti naujus bendradarbiavimo ryšius, aptarti gamtosaugines problemas, kartu surasti jų sprendimo būdus.