Menu Close

„ATMINTIES KELIAS 2022” – LIETUVOS ŽYDŲ GENOCIDO ATMINTIES DIENA

 

Rugsėjo 23-iąją, minint Holokausto ir Lietuvos žydų genocido aukų pagerbimo dieną, 9a klasės moksleiviai dalyvavo „Atminties kelias – Panerių Gyvųjų maršas“ minėjime.

Minėjimas prasidėjo buvusio Vilniaus geto teritorijoje, Rūdninkų aikštėje.

Kalbėjo krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, LR Seimo narys ir Tarptautinės komisijos pirmininkas E. Zingeris bei kiti garbūs asmenys. Skambėjo dainos. Vilniaus „Saulėtekio“ mokyklos mokiniai atliko Vilniaus geto kalinių himną (jidiš kalba: “Zog nit keyn mol” ). Dainos žodžius 1943 m. parašė  Vilniaus geto kalinys, poetas Hiršas Glikas (1922-1944).

Niekada nesakyk, kad eini paskutiniu keliu,

Nors dangus, užpildytas švinu, dengia mėlynas dienas.

Netrukus ateis mūsų pažadėta valanda.

Mūsų žygio žingsniai skamba: “Mes čia!”

Susirinkusieji žuvusiuosius taip pat pagerbė  tylos minute.

Kartu su kitomis mokyklomis ir svečiais dalyvavome „Atminties kelio“ eisenoje į Vilniaus geležinkelio stotį ir Panerius (iki Panerių Holokausto aukų memorialo).

Prie paminklo Holokausto aukoms užsienio svečiai, įvairių šalių ambasadoriai, seimo nariai ir kiti oficialūs asmenys dėjo gėlių vainikus, išreiškė pagarbą žuvusiems. Vėl ir vėl buvo kartojami žodžiai „niekada daugiau“.

Anglų kalbos vyr. mokytoja Ana Sosnovskaja

 

 

Skip to content